Wszystkie bestsellery
Sucha Bezzbożowa dla Psów
Sucha bezzbożowa karma dla psa | zoo24.pl

Sucha Bezzbożowa dla Psów

Karma bezzbożowa dla psa, czyli pełnowartościowy produkt spożywczy

Każdy właściciel czworonożnego pupila staje przed codziennym wyborem pożywienia dla podopiecznego. Zdrowa, pełnowartościowa żywność przekłada się na równie dostatnie, szczęśliwe życie – dlatego postaw na produkty godne polecenia.

Karma bezzbożowa dla psa jest najwłaściwszą. Te zwierzęta źle przyswajają pokarmy bazujące na roślinności tego typu. Ponadto, ich podstawową dietę powinno stanowić mięso. Karmy dla psa bez zbóż nie zawierają glutenu – białka, które tak często powoduje alergie i reakcje pokarmowe. W internetowym sklepie Zoo24.pl oferujemy wiele produktów w pełni dostosowanych do czworonożnych pupili – także tych cierpiących na utrudniające codzienną egzystencję dolegliwości.


Karmy dla psa bez zbóż – nie tylko dla alergików

Jednym z pierwszych objawów alergii pokarmowych u tych czworonożnych pupili jest wystąpienie problemów skórnych i z sierścią zwierzęcia. Oczywiście, należy uwzględnić jeszcze problemy żołądkowo-jelitowe; biegunki czy wymioty. Po konsultacjach z weterynarzem, który potwierdzi objawy właściciela pupila, należy zmienić nawyki żywieniowe zwierzęcia i w pełni wykluczyć uczulające substancje. 

Sucha karma bezzbożowa dla psa jest dobrym wyjściem nie tylko wtedy, kiedy mamy w domu alergika. To świetny sposób na dostarczenie podopiecznemu zdrowej, pełnowartościowej żywności, dzięki której z łatwością przyswoi niezbędne składniki odżywcze i minerały. Karma bezzbożowa dla psa jest również zalecana w przypadku, gdy mamy pod opieką zwierzę z wrażliwym układem pokarmowym oraz jest po zabiegach weterynaryjnych, które mogły obciążyć jego układ trawienny.


Sucha karma bezzbożowa dla psa – gwarancja zbilansowanej diety

Sucha karma bezzbożowa dla psa, oprócz bycia pełnoprawnym, zbilansowanym posiłkiem w codziennej diecie zwierzęcia, posiada jeszcze niezwykłe zalety. Docenią je w szczególności odpowiedzialni właściciele czworonożnych pupili, którym zależy na prawidłowej opiece nad szczekającym przyjacielem.

* Sucha karma stymuluje prawidłowe funkcjonowanie dziąseł i ich ukrwienie. Ponadto korzystnie wpływa na zapobieganie powstawania kamienia nazębnego i usuwanie już powstałego.

* Po otwarciu sucha karma bezzbożowa dla psa nie wymaga przechowywania w lodówce, cieszy się długim terminem ważności.

* To skondensowana porcja składników odżywczych, ukrytych w niepozornych granulkach. Odpowiednia wielkość granulek sprawia, że zwierzę musi je gryźć; spowalnia to proces jedzenia, dzięki czemu pupil nie je łapczywie. Połykanie całego pokarmu może powodować wymioty i trudności żołądkowe.

Pamiętaj by przechowywać suchą karmę w bezpiecznym miejscu w zamkniętym opakowaniu. Dzięki temu nie zwilgotnieje zbyt szybko i na długo pozostanie smakowita. Ponadto, zwierzę spożywające suchą karmę musi mieć stały dostęp do czystej, świeżej wody – będzie wypijać jej znacznie większe ilości niż w przypadku jedzenia posiłków, bazujących na mokrej karmie.


Karma dla psa bez zbóż – czym kierować się przy jej wyborze?

Karma bezzbożowa dla psa, choć pozbawiona najpowszechniejszych alergenów i substancji obciążających układ trawienny czworonożnego pupila, powinna posiadać jeszcze inne cechy, które będą świadczyły o jej wysokiej jakości. Są to:

– Wysoka zawartość mięsa w składzie; przynajmniej pięćdziesiąt procent każdej karmy powinno stanowić mięso. W przeciwnym razie producenci uzupełniają żywność dla zwierzęcia sztucznymi konserwantami, wzmacniaczami smaku i aromatami, które mogą mieć szkodliwy wpływ na pupila oraz działać uzależniająco.

– Jawny skład karmy dla psa bez zbóż, pozbawiony odpadów rzeźniczych: same sformułowanie, że karma posiada „produkty odzwierzęce” czy też „białka odzwierzęce” nie mówi zbyt wiele. Ponadto, może być wskazówką, że znajdują się w niej odpady rzeźnicze, takie jak wymiona, kopyta, rogi czy dzioby. Producent, który w jawny sposób podaje pełny skład, w tym i wyszczególnia rodzaj użytego mięsa lub podrobów, jest godnym zaufania.


Karma bezzbożowa dla psa – jak często podawać ją zwierzęciu?

Codzienna dieta czworonożnego pupila powinna uwzględniać jego wiek, płeć, aktywność fizyczną, rasę oraz ewentualne zdrowotne problemy. Dopiero wtedy można mówić o stworzeniu zbilansowanego posiłku dla psa.

Zalecane przez weterynarzy oraz dietetyków zwierzęcych, aby podopieczny dostawał żywność dwa razy dziennie. Najlepszymi porami na to jest ranek, w szczególności przed pierwszym spacerem oraz popołudnie. Dzięki temu czworonożny towarzysz jest najedzony, nie wyczekuje nerwowo kolejnego posiłku oraz nie rzuca się na niego łapczywie.

Internetowy sklep zoologiczny Zoo24.pl posiada w ofercie wiele bezzbożowych karm dla psów, które są wytwarzane z wysokiej jakości składników. Zdrowy, pełnowartościowy posiłek jest jednym z warunków stworzenia pupilowi dostatniego, szczęśliwego życia. Dlatego sięgnij po sprawdzone produkty! 

Szczęśliwy czworonożny towarzysz, to i szczęśliwy właściciel. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości, związane z zamówieniami oraz sprzedawanymi przez nas akcesoriami, prosimy o kontakt.

Aktywne filtry