Wszystkie bestsellery
Karma dla dorosłego psa - ADULT
Karma dla dorosłego psa - ADULT | zoo24.pl

Karma dla dorosłego psa - ADULT

Karma dla dorosłego psa – pełnowartościowy posiłek każdego dnia


Gdy masz czworonożnego podopiecznego, zapewne chcesz mu zagwarantować długie, szczęśliwe życie, w którym niczego mu nie zabraknie. Prawidłowa opieka nad nim pomoże to zapewnić; oraz znacznie poprawi jego jakość. Właściwa karma dla psa dorosłego dostarcza nie tylko niezbędną dawkę kaloryczną, sole mineralne i witaminy, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, ale również pozwala zapobiegać występowaniu wielu dolegliwości zdrowotnych.

Karma adult dobrej jakości to połączenie świeżego mięsa i aromatycznych ziół, warzyw oraz owoców. To nie tylko smakowite pożywienie, ale i gwarancja dostosowania pokarmu do potrzeb organizmu zwierzęcia. Jednak nie każda karma dla psa adult jest warta polecenia. W sprzedaży jest dostępnych wiele produktów kiepskiej jakości. Jak rozpoznać czy karma adult jest właściwą? Przychodzimy z pomocą!


Karma dla psa dorosłego – czym kierować się przy jej wyborze?


Przyjęto, że jeśli w składzie żywności dla kotów i psów nie ma przynajmniej pięćdziesięciu procent mięsa, jest to zły pokarm, nieodpowiadający dobowym potrzebom organizmów.

Ponadto, producenci w takich sytuacjach wypełniają karmy mieszankami zbożowymi – które tak często powodują alergie pokarmowe u zwierząt – sztucznymi aromatami i wzmacniaczami smaku. Dlatego, mając na uwadze przede wszystkim dobro czworonożnego pupila, warto postawić na żywność wysokiej jakości. Ponadto, karma dla psa dorosłego powinna smakować czworonożnemu podopiecznemu i sprawiać, że chętnie będzie on zaglądał do miseczki.


Karma dla psa adult – na co uważać przy zakupie?


Na polskim rynku sprzedażowym dostępnych jest wiele karm. Kolorowe opakowania i chwytliwe slogany marketingowe sprawiają, że niekiedy sięgamy po produkty złej jakości, które mogą uczulać czworonożnego podopiecznego i wywoływać alergie pokarmowe. Dlatego każdy właściciel powinien uważnie sprawdzać skład karmy dla psa adult – i upewnić się, że wybiera zdrową żywność. Ponadto, zwróć uwagę na:


* Rodzaj mięsa w karmie dla psa dorosłego: bazowanie na odpadach rzeźniczych żadnemu czworonożnemu pupilowi nie wyszło na dobre. Dlatego dobrze jest sprawdzić rodzaj substancji odzwierzęcych. Jeśli producent próbuje ukrywać tę informację nie wskazuje to na nic dobrego. Zapewne używa do tworzenia żywności odpadów rzeźniczych – takich jak kopyta, wymiona, dzioby czy rogi. Karma adult dobrej jakości powinna mieć wyszczególnione partie mięsne. Dzięki temu w pełni wiesz, co podajesz swojemu czworonożnemu podopiecznemu.


* Bez glutenu: białko, pochodzące ze zbóż, uczula nie tylko ludzi. Ponadto psy są drapieżnymi zwierzętami, mogą mieć problem z przyswajaniem substancji odżywczych, pochodzących ze zbóż. Warto zatem wybrać taką karmę dla dorosłego psa, która jest całkowicie pozbawiona tych alergennych substancji.


* Bez sztucznych konserwantów, wzmacniaczy smaku i uzależniających substancji chemicznych: karma dla psa dorosłego z takimi składnikami nigdy nie będzie dobrej jakości. Ponadto, mogą one wywoływać reakcje pokarmowe i zaburzać prawidłowe zachowania behawioralne. Wyznacz właściwy czas, czyli od kiedy karma dla dorosłych psów? 


Karmy adult są dostosowane do potrzeb żywieniowych dorosłych psów. W zależności od rasy zwierzęcia, powinno ono przyjmować ten rodzaj pożywienia po około dwunastu miesiącach życia. W przypadku psów dużych ras, takich jak dogi niemieckie czy bernardyny, karma adult powinna być podawana około drugiego roku życia czworonożnego podopiecznego. Zatem jeśli zadajesz sobie pytanie – od kiedy karma dla dorosłych psów – to odpowiedź zależy od okresu wzrostu biologicznego zwierzęcia. 

Karma dla psa dorosłego występuje w wielu wariantach smakowych oraz w formie suchej i mokrej. Pozwala to urozmaicić codzienną dietę zwierzęcia i tym samym zagwarantować mu pełnię składników odżywczych, aby zapewnić mu zdrowy rozwój oraz szczęśliwe życie.

Zarówno mokra karma dla psa adult, jak i sucha, choć stanowią pełnowartościowe posiłki, tak posiadają specjalne, odmienne zalety. Mokra karma jest łatwiejsza w spożywaniu, mogą ją spożywać również zwierzęta posiadające problemy z gryzieniem i przełykaniem. Większy poziom wilgotności korzystnie wpływa na pracę układu moczowego oraz nerek.


Karma dla psa adult – sprawdź ofertę naszego sklepu


W naszym sklepie zoologicznym znajdą Państwo wiele ofert. Dzięki temu każdy, odpowiedzialny właściciel zwierzęcego przyjaciela jest w stanie znaleźć asortyment dla swojego pupila. Karma dla psa adult jest oferowana w wielu różnorodnych wariantów, tworzonych przez licznych producentów. Dzięki temu możesz z łatwością znaleźć ulubioną żywność czworonożnego podopiecznego, jak i spróbować znaleźć zupełnie nowe, nieznane dotąd, przysmaki. 

Jednak nie musisz wierzyć nam na słowo – przekonaj się sam(a)! Na pewno tego nie pożałujesz. Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości odnośnie konkretnych pozycji z asortymentu albo zamówieniem, prosimy o kontakt. Dołożymy wszelkich starań, aby doradzić wybrać jak najlepszy asortyment, w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb Waszego czworonożnego przyjaciela.

Aktywne filtry