Wszystkie bestsellery
Karma dla psa Juniora - JUNIOR
Karma dla psa Juniora - JUNIOR | zoo24.pl

Karma dla psa Juniora - JUNIOR

Karma junior dla psa – niezbędna, gdy w Twoim domu pojawia się szczeniaczek


Nowy podopieczny w domu to zawsze ogromny powód do radości. Szczenięta wnoszą wiele szczęścia w życiu właścicieli. Jednak ich młode organizmy mają specjalne wymogi. Z kolei właściciele czworonożnych przyjaciół muszą zapewnić im nie tylko niezbędne możliwości do rozwoju oraz naukę prawidłowych zachowań i utrwalanie dobrych nawyków behawioralnych. Kluczowe jest również stworzenie przestrzeni, w której wszelkie potrzeby młodego organizmu zostaną zaspokojone. 

Karma junior dla psa to gwarancja dostosowania pokarmu do ciała zwierzęcia i dostarczenie mu niezbędnych soli mineralnych, witamin i składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Karma junior dla psa wszystkim powinna mieć dobry, mięsny skład. Dlatego uważnie czytaj informacje umieszczone na opakowaniu!

Do kiedy karmić psa karma junior? Doradzamy!


Po około czterech tygodniach życia pies powinien zacząć uczyć się przyjmowania pokarmów stałych – dobrze jest wtedy podawać mu dedykowane młodym zwierzętom pożywienie. Karma dla psa juniora jest dostosowana do zwiększonych potrzeb organizmu szczenięcia. Bowiem w wieku rozwojowym potrzebuje on znacznie większej liczby kalorii, składników odżywczych i minerałów niż osobniki starsze.

Sucha karma junior powinna być podawana mniej więcej w trzecim miesiącu życia. Wtedy zwierzę już dobrze przyswaja pokarmy inne niż mleko matki, samo zabiega o różnorodne posiłki i ma wystarczająco mocne szczęki, aby gryźć twarde produkty. 

Jeśli zastanawiasz się do kiedy karmić psa karma junior, to odpowiedź nie jest oczywista. Wszystko zależy od rasy zwierzęcia. Jednak standardowo przyjęto, że karma junior powinna zostać zmieniona na wariant dla dorosłych podopiecznych po około piętnastu miesiącach. Szczególnie duże rasy szczekających czworonogów, jak bernardyny czy dogi niemieckie, powinny bazować na karmach dla psa junior nawet do drugiego roku życia.


Dobra karma dla psa juniora – czym się cechuje?


Dobra karma junior dla psa powinna przede wszystkim bazować na mięsnym składzie, który będzie świadczyć o jej wysokiej jakości. Niestety, czasami dostępność w sklepie, ładne opakowanie czy chwytliwy, niezwykle popularny, slogan marketingowy sprawia, że sięgamy po karmę dla psa juniora, której skład wręcz woła o pomstę do nieba.

Dobra karma junior powinna zachęcać do zakupu nie kolorowym opakowaniem czy promocją, lecz właściwym składem. Powinna bazować przynajmniej w pięćdziesięciu procentach na mięsie; choć to jeszcze nie świadczy o jej wysokiej jakości. Istotnym jest również:


* Żadnych zbóż w składzie – gluten, czyli białko pochodzące ze zbóż uczula nie tylko ludzi. Psy również mogą mieć problem z przyswajaniem substancji odżywczych z tych roślin. Może to powodować liczne dolegliwości żołądkowo-trawienne. Szczeniaczki w szczególności narażone są na nieprzyjemności ze względu na swoje wrażliwe brzuszki. Oszczędź im bólu i wybierz brak glutenu. Najlepsza karma dla psa juniora powinna być pozbawiona całkowicie zawartości tych alergennych substancji.


* Bazować na wysokojakościowym mięsie i posiadać jawny skład – Uczciwi producenci karm dla czworonożnych pupili powinni wyszczególniać białka odzwierzęce; najlepiej w postaci wydzielenia ich na tkanki mięśniowe oraz podroby. Niestety, ale nie wszyscy tak robią – i używają do wyrobu odpadów rzeźniczych, takich jak robi, kopyta, wymiona czy dzioby. Może to mieć degradujące skutki dla spożywającego taką karmę zwierzęcia, które nie będzie w stanie dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych.


* Nie posiadać sztucznych konserwantów ani wzmacniaczy smaku, mogących uzależniać – Karma dla psa juniora powinna mieć naturalny skład, który przełoży się na wysoką jakość produktu. Szczenięta mają szczególnie wrażliwe układy trawienne, zatem aby uniknąć wszelkich problematycznych sytuacji i nie narażać zwierzęcia na bóle brzucha, warto uważnie sprawdzać skład.


Karma dla psa juniora – sucha czy mokra?


Gdy Wasz młody podopieczny zacznie w pełni przyjmować pokarmy stałe, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby wybierać czy podawać mu suchą czy mokrą karmę puppy. Każda z nich ma szczególne właściwości. Mokra karma dla szczeniaka konsystencją przypomina naturalną żywność i jest świetnym rozwiązaniem przy podawaniu pierwszych posiłków. Ponadto, wysoki poziom wilgoci pomyślnie wpływa na pracę nerek i układu moczowego. Miękkie, mięsne kawałki idealnie nadają się do spożywania przez delikatne, wrażliwe pyszczki.


Karma junior – różnorodna oferta w naszym sklepie


Doskonale wiemy, że żywienie jest podstawową formą opieki nad czworonogiem. Właściwe, pełnowartościowe produkty, dostarczające koniecznych substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto, znacząco zwiększają komfort życia i mogą wpłynąć na jego długość. Dlatego sięgnij po karmę junior, która w pełni będzie odpowiadała Twojemu zwierzęcemu podopiecznemu!

Karma junior dla psa oferowana przez nasz sklep zoologiczny to produkty wysokiej jakości, w pełni dostosowane do organizmów czworonożnych pupili. Nie musisz jednak wierzyć nam na słowo! Sam(a) sprawdź sprzedawany w Zoo24.pl asortyment i postaw na sprawdzone sposoby na rozpieszczenie swojego podopiecznego.

Aktywne filtry