Wszystkie bestsellery
Karma dla szczeniaka - PUPPY
Karma dla szczeniaka - PUPPY | zoo24.pl

Karma dla szczeniaka - PUPPY

Karma dla szczeniaka – zapewnij młodemu podopiecznemu pełnowartościowe posiłki


Młodziutki, czworonożny podopieczny w domu to zawsze wspaniała okazja do radości. Jednak na właścicielu takiego zwierzęcia ciąży szczególna odpowiedzialność. Oprócz właściwej pielęgnacji, szybkiego reagowania na wszelkie problemy zdrowotne, dochodzi również konieczność wspierania rozwoju pupila oraz nauczenie go prawidłowych zachowań i nawyków behawioralnych. 

Dobra karma dla szczeniaka jest jednym z najważniejszych fundamentów sprawowania opieki. Pozwala dostarczyć organizmowi wszelkich substancji odżywczych i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Ponadto, należy pamiętać, że młode zwierzęta potrzebują znacznie więcej składników, w tym i witamin, ze względu na ciągły okres rozwoju fizycznego.

Odpowiedzialni właściciele w szczególności powinni podawać karmy dla szczeniaków jak najwyższej jakości. Również delikatne żołądki młodych osobników są narażone na liczne nieprzyjemności i żywność złej jakości może je tylko podrażniać oraz doprowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości.


Najlepsza karma dla szczeniaka – czym kierować się przy jej poszukiwaniach?


Dobra karma dla szczeniaka przede wszystkim powinna mieć dobry skład. Ta – zdawałoby się, że oczywista – fraza jest fundamentem właściwego wyboru pożywienia dla czworonożnego podopiecznego. Niestety, czasami dostępność w sklepie, ładne opakowanie czy chwytliwy, niezwykle popularny, slogan marketingowy sprawia, że sięgamy po karmy dla szczeniaków, których skład wręcz woła o pomstę do nieba.

Jak więc się przestrzec przed karmą dla szczeniaka złej jakości? Przychodzimy z pomocą! Karma puppy przede wszystkim powinna mieć dobry, mięsny skład. W początkowej nauce spożywania pokarmów stałych i odchodzenia od sięgania po mleko matki, powinna pomóc mokra karma. Gdy szczenię dobrze zacnie ją trawić, można urozmaicić mu codzienną dietę o suchą karmę.


Dobra karma dla szczeniaka – czyli przede wszystkim sprawdź skład


Fundamentem dobrej karmy dla szczeniaków jest nie jej kolorowe opakowanie czy zachęcająca promocja, lecz jej skład. Powinna bazować przynajmniej w pięćdziesięciu procentach na mięsie; choć to jeszcze nie świadczy o jej wysokiej jakości. Istotnym jest również:


* Gluten-free – czyli pozbawiona białka, pochodzącego ze zbóż. Bowiem może mieć negatywny wpływ na układ trawienny zwierzęcia. Psy mogą mieć problemy z przyswajaniem substancji odżywczych z tych roślin. Najlepsza karma dla szczeniaka powinna być pozbawiona całkowicie zawartości tych alergennych substancji,  tym samym w pełni będzie nadawała się dla czworonożnych podopiecznych o wrażliwych brzuszkach.


* Bazować na wysokojakościowym, mięsnym składzie – producenci karmy dla szczeniaków w żaden sposób nie powinni ukrywać składu swoich produktów. Gdy wszelkie białka odzwierzęce są wyróżnione i podzielone na tkanki mięśniowe oraz podroby, wtedy wiesz dokładnie, co podajesz swojemu czworonożnemu pupilowi. Niestety, wielu producentów ukrywa skład żywności, którą wytwarza – i najczęściej do jej kompozycji używa odpadów rzeźniczych, takich jak wymiona, dzioby, rogi czy kopyta.


* Żadnych konserwantów, sztucznych aromatów i wzmacniaczy smakowych – składniki chemiczne, używane do produkcji pokarmu niejednokrotnie podrażniają układy trawienne i żołądki zwierząt. Karma dla szczeniaka powinna mieć naturalny skład, który przełoży się na wysoką jakość produktu oraz zapewni komfort i bezpieczeństwo jedzącego ją pupilowi.


Dobra karma dla szczeniaka – sucha czy mokra?


Gdy Wasz młody podopieczny zacznie w pełni przyjmować pokarmy stałe, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby wybierać czy podawać mu suchą czy mokrą karmę puppy. Każda z nich ma szczególne właściwości. Mokra karma dla szczeniaka konsystencją przypomina naturalną żywność i jest świetnym rozwiązaniem przy podawaniu pierwszych posiłków. Ponadto, wysoki poziom wilgoci pomyślnie wpływa na pracę nerek i układu moczowego. Miękkie, mięsne kawałki idealnie nadają się do spożywania przez delikatne, wrażliwe pyszczki.

Z kolei sucha karma puppy dobrze wpływa na dziąsła – dba o ich ukrwienie – oraz wspomaga usuwanie kamienia nazębnego. Stanowi skondensowaną porcję żywności w postaci pysznych granulek. Jest łatwa w przechowywaniu i wymaga tylko szczelnego, hermetycznego zamknięcia, aby nie zwietrzeć.

Karma puppy to świetny sposób na dostarczenie zwierzęciu składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Ponadto, różnorodne warianty smakowe i konsystencja zarówno sucha, jak i mokra, sprawiają, że karmy dla szczeniaków doskonale urozmaicają każdy posiłek Twojego czworonożnego podopiecznego.


Karma dla szczeniaka; sprawdź w naszym sklepie!


Karmy dla szczeniaków oferowane przez nasz sklep zoologiczny to produkty wysokiej jakości, w pełni dostosowane do organizmów czworonożnych pupili. Nie musisz jednak wierzyć nam na słowo! Sam(a) sprawdź sprzedawany w Zoo24.pl asortyment i postaw na sprawdzone sposoby na rozpieszczenie swojego podopiecznego. Dzięki temu nawet najwybredniejszy psi koneser doceni zawartość miseczki.

Aktywne filtry