categories
Smakołyki do nagradzania dla psa | zoo24.pl

Smakołyki do Nagradzania dla Psów

Nowoczesne szkolenie psów wykorzystuje jedzenie, aby wzmocnić lub nagrodzić pożądane zachowanie. Badania naukowe i liczne obserwacje pokazują, że żywność jest łatwa w użyciu, a jednocześnie skuteczna i wydajna, jeśli chodzi o trenowanie nowych zachowań lub radzenie sobie z problemami behawioralnymi. Mimo to, są właściciele, którzy mają pewne obawy związane z nagradzaniem psa przy pomocy smakołyków.

 

Dlaczego trenerzy psów używają karmy?

Smakołyki treningowe dla psa pozwalają osiągnąć postępy w krótkim czasie. Przysmaki są pozytywną konsekwencją robienia czegoś dobrze. Kiedy zachowanie psa przyniesie mu pozytywne konsekwencje, prawdopodobnie powtórzy to zachowanie. Używanie smakołyków jest częścią nagradzania psa podczas uczenia psa konkretnych zachowań. Może być również wykorzystane do zmiany pewnych reakcji emocjonalnych na rzeczy, których nie lubi lub których się boi.

 

Jak używać karmy do szkolenia psa?

Bardzo często pada pytanie „czym nagradzać psa?” Tak naprawdę można użyć czegokolwiek, ale musi być to coś, na co pies będzie pracował. Jeśli czworonóg nie lubi suchej karmy lub twardych ciastek dla psów, te rzeczy po prostu nie będą dla niego nagrodami. Często podczas treningu potrzeba różnych pokarmów, które są mniej lub bardziej ekscytujące. Trudne sytuacje będą wymagały lepszych smakołyków! Jakie przysmaki do tresury można zaoferować psu?

  • miękkie psie smakołyki,
  • liofilizowane mięso,
  • ser,

 

Warto podzielić smakołyki na mniejsze kawałki. W razie obaw należy skontaktować się z weterynarzem i zapytać o wpływ niektórych produktów spożywczych na zdrowie psa. Należy pamiętać o typowych składnikach, które są trujące dla psów, w tym między innymi cebuli, czosnku i ksylitolu.

 

Kiedy nagradzać psa?

Przysmaki treningowe dla szczeniaka informują go że zrobił coś dobrze i motywują go. Im więcej nagród otrzyma pies, tym szybciej się nauczy i tym chętniej będzie się koncentrował. Trenując nowe zachowania, bardzo łatwo można osiągnąć efekty garścią smakołyków, ale nagroda powinna zawsze przyjść PO pożądanym zachowaniu. Jeśli pies najpierw zobaczy przysmak, stanie się on albo „przynętą”, która będzie zachęcać do zrobienia określonej czynności albo „rozproszeniem”, które odwróci uwagę czworonoga od czegoś innego.

 

Czy psie smakołyki są drogie?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy przysmaki do tresury psa – cena są drogie czy tanie. Najlepszą rzeczą, jaką może zrobić każdy właściciel jest upewnienie się, że podopieczny otrzymuje odpowiednie pożywienie i sprawdzanie składu smakołyków.

 

Dla niektórych ciągłe czytanie etykiet staje się trochę uciążliwe. Dlatego decydują się na zrobienie własnych przysmaków dla psa. To świetna opcja, jeśli ma się dość czasu, cierpliwości i oczywiście wiedzy na temat tego, co pupil powinien, a czego nie powinien jeść. Nie wszystkie produkty, które są zdrowe dla ludzi, są także zdrowe dla psów. Niektóre, takie jak czekolada, winogrona, cebula i czosnek są bardzo szkodliwe. Natomiast banany i słodkie ziemniaki – bataty zawierają wiele korzystnych składników odżywczych.

Subcategories

Aktywne filtry