Wszystkie bestsellery
Oczy Uszy Psa
Zdrowe oczy i uszy psa | zoo24.pl

Oczy Uszy Psa

Płyn do czyszczenia uszu psa – niezbędna pielęgnacja


Prawidłowa opieka nad zwierzęciem nie kończy się na zabawie i zagwarantowaniu posiłku. Kluczowe jest również dbanie o zdrowie czworonożnego przyjaciela oraz reagowanie na wszelkie odstępstwa w jego zachowaniu, mogące świadczyć o pogorszeniu się stanu organizmu. Aby przeciwdziałać występowaniu stanów zapalnych i infekcji, należy zadbać o higienę zwierzęcia. Pomoże w tym płyn do czyszczenia uszu dla psa oraz płyn do mycia oczu dla psa. Mają zbawienne właściwości na organizmy czworonożnych podopiecznych i pozwolą im uniknąć w życiu wielu bólów. Na pewno nie pożałujesz decyzji zakupu płyny do czyszczenia uszu psa.


Płyn do mycia uszu dla psa – dlaczego należy po niego sięgnąć?


Płyn do czyszczenia uszu dla psa ma za zadanie rozpuścić i usunąć zalegającą woskowinę. Pozwala to zapobiegać infekcjom i stanom zapalnym, likwiduje nieprzyjemny zapach, a w razie wystąpienia choroby, działa doraźnie w leczeniu.

Każdy opiekun czworonożnego powinien dbać o zdrowie – w tym i czystość – swojego zwierzęcia. Płyn do mycia uszu dla psa pomoże w tym wymagającym zadaniu. Należy jednak uważać, aby nie zaszkodzić zwierzęciu – zarówno zaniedbania jak i nadużycia i zbyt częste używanie płynów do przemywania uszu dla psa może mieć degradujący wpływ na organizm zwierzęcia.

Uszy psów są bardzo unerwione oraz narażone na działanie negatywnych czynników, wywołujących infekcję. Pierwszymi tego objawami może być charakterystyczne kręcenie głową i trzepanie uszami. Wraz z postępującym zakażeniem będzie pojawiała się gorączka, brak apetytu oraz wydzielanie się płynów z uszu o nieprzyjemnym zapachu. Płyn do płukania uszu pozwoli temu zapobiegać oraz wesprzeć organizm w przypadku antybiotykowej.


Płyn do płukania uszu – jak często go używać?


Płyn do mycia uszu dla psa powinien być używanie w zależności od potrzeb zwierzęcia. Nie ma uniwersalnych, dostosowanych do organizmu każdego czworonoga wskazówek. Odpowiedzialny właściciel czworonoga sam powinien dostosować częstotliwość używania płynu do przemywania uszu dla psa. Najlepszym na to sposobem jest użycie wilgotnego waciku i przetrzyj ucho podopiecznego. Jeśli zbiera się na nim brud, należy je porządnie wyczyścić. Aby prawidłowo to zrobić, należy sięgnąć po specjalistyczny płyn do przemywania uszu dla psa. Następnie umieścić dwie do trzech kropli preparatu do zanieczyszczonego organu. 

Nigdy nie umieszczaj patyczków kosmetycznych w uchu zwierzęcia; możesz je tylko uszkodzić.  Właściwy płyn do płukania uszu w pełni spełni swoją funkcję.Płyn do przemywania oczu dla psa – niezbędna pomoc w każdej sytuacji


Płyn do przemywania oczu dla psa przyda się w wielu sytuacjach. Ten organ jest niezwykle wrażliwy u zwierząt, dlatego należy zadbać o to, aby utrzymać go w nienagannym stanie. Pozwala to zapobiegać wielu infekcjom i nieprzyjemnym dolegliwościom. Płyn do oczu dla psa nie jest wymagający w użyciu i każdy może po niego sięgnąć, aby zadbać o swojego pupila.

Dedykowany płyn do czyszczenia oczu dla psa pozwoli w łatwy i kompleksowy sposób zadbać o czworonożnego podopiecznego. Pozwala on dezynfekować organy oraz zapobiega powstawaniu plam, które pojawiają się w okolicach oczu oraz kanalików łzowych u niektórych ras. Pamiętaj, aby sięgać po płyn do mycia oczu dla psa mają czyste, zdezynfekowane dłonie. Dzięki temu nie przyczynisz się nieumyślnie do powstawania bakterii i podrażnień gałki ocznej.


Płyn do czyszczenia oczu dla psa – w czasie choroby i pielęgnacji


Gdy weterynarz stwierdził infekcję oczu Twojego podopiecznego, płyn do oczu dla psa będzie działał jak doraźny środek, wspomagający leczenie. Ponadto, w zależności od rodzaju, płyn do przemywania oczu dla psa, może być również aplikowany tak, aby usuwać ślady łez i zażółcenia, które często pojawiają się na pyszczku czworonoga. Środek jest całkowicie bezpieczny, bez alkoholu i substancji podrażniających.

Płyn do mycia oczu dla psa może mieć również właściwości wzmacniające i zapobiegać rozrostowi infekcji. Jeśli po spacerze zauważasz zaczerwienione oko u zwierzęcia lub też czworonóg sam zaczyna je intensywnie trzeć, zaaplikuj bezpośrednio na gałkę oczną płyn do oczu dla psa. Nie powoduje pieczenia, a usuwa zabrudzenia, które mogły dostać się do wrażliwego narządu i je podrażniać. Antybakteryjne właściwości sprawdzą się doskonale!


Płyn do mycia oczu i płyn do przemywania uszu psa – sprawdź ofertę w naszym sklepie


Internetowy sklep zoologiczny Zoo24.pl oferuje szeroką gamę różnorodnych produktów. Pośród nich znajdą Państwo płyny do czyszczenia uszu i oczu dla psów. Pozwoli to w kompleksowy sposób zadbać o higienę i bezpieczeństwo czworonożnego podopiecznego. Asortyment sklepu został tak skomponowany, aby każdy klient znalazł coś odpowiedniego do potrzeb swojego pupila. Jednak nie musisz wierzyć nam na słowo – przekonaj się sam(a)! Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W razie wszelkich pytań, związanych z zamówieniami i asortymentem sklepu, prosimy o kontakt. Dołożymy wszelkich starań, aby Państwu pomóc.

Aktywne filtry