Wszystkie bestsellery
Higiena Jamy Ustnej Psa
Higiena jamy ustnej psa | zoo24.pl

Higiena Jamy Ustnej Psa

Gryzak dentystyczny dla psa – smakowita pielęgnacja, po którą warto sięgnąć!


Prawidłowa, kompleksowa opieka nad czworonożnym przyjacielem wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i szybkiej reakcji na odbiegające od normy zachowania. Pozwala to zarówno na działalność profilaktyczną, jak i błyskawiczną reakcję w przypadku choroby szczekającego przyjaciela.

Dbanie o zęby i dziąsła czworonoga jest wyjątkowo istotnym elementem codziennej pielęgnacji. Pozwala to zapobiegać tworzeniu się stanów zapalnych i osadzeniu się kamienia nazębnego. W prosty sposób możesz zadbać o pyszczek czworonożnego przyjaciela – gryzaki do czyszczenia zębów dla psa oraz płyn do higieny jamy ustnej dla psa sprawdzą się doskonale! To wyjątkowo przyjemne rozwiązanie dla zwierzęcia, które także przez zabawę może pozbywać się niemiłych dolegliwości.


Gryzaki do czyszczenia zębów dla psa – jak działają?


Higiena jamy ustnej psa powinna obejmować czyszczenie zębów. Dzięki temu pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemności, związanych z osadzeniem się kamienia nazębnego, stanami zapalnymi, a nawet wypadaniem samych zębów! Czworonożni przyjaciele uwielbiają gryźć i żuć – więc aby nie narażać ich na męczące zabiegi, warto sięgnąć po gryzaki do czyszczenia zębów dla psa. Ułatwiają one zachowanie higieny jamy ustnej psa. Ponadto, gdy zwierzę żuje gryzak dentystyczny dla psa, wzmacnia dziąsła. 

Gryzak dentystyczny dla psa spożywany przez podopiecznych regularnie, pomaga również w ograniczeniu odkładania się płytki nazębnej i kamienia oraz likwiduje nieświeży oddech. Gryzaki do czyszczenia zębów dla psa działają poprzez mechaniczne usuwanie kamienia nazębnego, a część substancji czynnych działa dezaktywująco na jego powstawanie.

Ekstrakt z rozmarynu, mięty oraz substancje zawierające chlorofil, takie jak algi morskie mają odświeżający wpływ na zapach, wydobywający się z pyszczka czworonożnego podopiecznego.


Higiena jamy ustnej psa – zadbaj w prosty sposób o pyszczek podopiecznego!


Gryzak dentystyczny, choć jest wyjątkowo przyjemną formą na utrzymanie higieny jamy ustnej psa na wysokim poziomie, nie jest jedynym sposobem na to. Doskonale sprawdzi się również płyn do higieny jamy ustnej psa czy spray. 

Nieświeży oddech to wyraźny sygnał, że z pyszczkiem naszego czworonożnego przyjaciela jest coś nie tak. Zapobiegawczym sposobem, łagodzącym stany zapalne i podrażnienia dziąseł jest również preparat na kamień nazębny u psa. Działa jak spray do higieny jamy ustnej psa – wystarczy spryskać i gotowe! Szczotkowanie nie jest konieczne, choć wzmacnia działanie preparatu na kamień nazębny u psa.

Płyn do higieny jamy ustnej dla psa to prosty i skuteczny sposób na codzienną pielęgnację. Należy pamiętać, że w szczególności czworonogi starsze oraz małych ras (ze względu na stłoczenie zębów w pyszczku i niekiedy ich mocne nachodzenie na siebie) są narażone na problemy zdrowotne. Spray do higieny jamy ustnej dla psa sprawdzi się doskonale w każdej sytuacji!


Preparat na kamień nazębny u psa – różnorodne sposoby na zachowanie higieny


Gryzaki dentystyczne, płyn do higieny jamy ustnej dla psa to tylko jeden z wielu sposobów na zachowanie zdrowego pyszczka i świeżego oddechu. Nie należy zapominać, że znaczący wpływ na to mają również przyjmowane posiłki. Karma niskiej jakości czy resztki z obiadu nie przysłużą się do prawidłowego funkcjonowania organizmu naszego czworonoga. 

Ponadto, zły stan zębów znacząco skróci życie szczekającego podopiecznego. Z tego względu, że liczne infekcje, stany zapalne rozejdą się po całym organizmie. Dlatego inwestycja w płyn do higieny jamy ustnej dla psa jest jedną z pierwszych, które powinien wykonać odpowiedzialny opiekun zwierzęcia.


Gryzak do czyszczenia zębów dla psa – jak często go podawać?


Choć podawanie zwierzęciu gryzaka dentystycznego jest jedną z najpopularniejszych form dbania o higienę jamy ustnej psa, tak należy pamiętać, że wszystko należy dawkować z umiarem.  Ten rodzaj przekąski, choć o zdrowotnych właściwościach, może zawierać znaczną ilość kalorii. W ten sposób łatwo przekarmić zwierzę i doprowadzić do jego otyłości. Ponadto, część składników aktywnych, znajdujących się w gryzakach dentystycznym, spożywanych w dużej ilości, może doprowadzić do biegunek lub niestrawności.

Stosując ten rodzaj sposobu na oczyszczenie pyszczka czworonoga należy uważnie zapoznać się z zaleceniami producentów gryzaków, przekąsek i preparatów o właściwościach odświeżających oraz przeciwzapalnych. Wtedy z łatwością znajdziemy wariant dla swojego podopiecznego i nie przesadzimy z częstotliwością podawania go. Z kolei, jeśli samodzielnie szczotkujemy zwierzęciu zęby, należy robić to przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Internetowy sklep zoologiczny Zoo24.pl oferuje szeroką gamę różnorodnych produktów. Pośród nich znajdą Państwo środki do czyszczenia psiej jamy ustnej. Pozwoli to w kompleksowy sposób zadbać o higienę i bezpieczeństwo czworonożnego podopiecznego. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu. Jeśli mają Państwo pytania, odnośnie oferowanych przez nas akcesoriów, prosimy o kontakt – wspólnymi siłami dobierzemy jak najlepsze produkty do potrzeb Waszych czworonogów.

Aktywne filtry